KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 11288074
nr 1128 8074
Eva Jancke-Björk
(1882-1981), Sverige
Akvareller, 3 st, Eva Jancke-Björk (1882-1981), landskapsmotiv, monogramsignerad, motivet: 20x26,24x34 samt 34x24
Eva Jancke-Björk, född 1882, död 1981, svensk målare och konsthantverkare.
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
måndag 11 september 2017
kl 18:21:28
7/9 20:44:10
100 kr
7/9 23:10:44
Eva Jancke-Björk
Läs mer om Eva Jancke-Björk